پارک وکیل آباد مشهد

 

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد قدیمی ترین پارک مشهد است . در سال ۴۸ توسط صاحب آن حسین ملک بطور کامل وقف شده است. مساحت پارک نزدیک به هفتاد هکتار است و وسیع ترین پارک جنگلی مشهد محسوب می‌شود. بدلیل قرار گرفتن در دره ای با آب و هوای خوب و درختان کاج ، سرو و چنار با قدمت بالا ، برای گردشگران در تور مشهد به یکی از جاذبه های دیدنی مشهد تبدیل شده است.

امکانات پارک جنگلی وکیل آباد

به منظور رفاه حال مسافران و ساکنین مشهد پارک در سال ۹۲ بازسازی شده است. شهرداری هم در سال های گذشته با احداث آب نماها ، وسائل بازی ، کافی شاپ و رستوران ، سرویس بهداشتی ها و تاسیسات نو و همچنین بازیازی استخرها و کفپوش پارک سعی در بالا بردن رضایت مسافران داشته است.  شهربازی کوهستان ، پارک شادی وکیل آباد و باغ‌وحش وکیل آباد در مجاورت این پارک قرار دارند. علاوه بر این دریاچه ای فصلی در پارک وجود دارد که از چشمه و قنات موجود در پارک پر می‌شود، اما همیشگی نیست. کنار دریاچه فضای مناسبی برای گذران وقت و استراحت وجود دارد.

موقعیت مکانی پارک وکیل آباد و راحت ترین مسیر دسترسی به این پارک

آدرس پارک جنگلی: این پارک در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد واقع شده است. فاصله پارک تا حرم حدود ۲۰km است که بیش از نیم ساعت با اتومبیل زمان می‌برد. ایستکاه مترو وکیل آباد راه مناسبی برای رفتن به این پارک است. آخرین ایستگاه خط ۱ مترو در مشهد وکیل آباد است که در نزدیکی پارک قرار دارد. در عکس گوشه راست پایین حرم امام رضا مشخص است و در گوشه بالا راست ایستگاه مترو وکیل آباد.

مسیر حرم تا پارک وکیل آباد با مترو مشهد