شهربازی پارک ملت مشهد | عکس ها و قیمت بازی ها

نمای زیبا از چرخ و فلک پارک ملت در شب

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد به دستور محمد رضا پهلوی در سال ۴۳ شروع تاسیس شد. در آن سال ها خارج از محدوده شهر مشهد بود اما با رشد شهر مشهد به مرور جزئی از شهر شد. معماری پارک سبک انگلیسی است. این پارک یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های مشهد بشمار می‌آید. مساحت پارک ۷۲۰ هزارمترمربع است. در سال ۵۱ اولین شهربازی مشهد درون این پارک افتتاح شد. هم اکنون بزرگترین شهربازی مشهد بشمار می‌آید و در ادامه به شرح کامل امکانات آن خواهیم پرداخت.

علاوه بر این شهر بازی دریاچه ی بزرگی در پارک وجود دارد که زیبایی منحصر به فردی ایجاد کرده است. بسیاری از مسافران در کنار این دریاچه و درختان چند ده ساله پارک عکس یادگاری از خود می‌گیرند. دورتا دور پارک مسیری مخصوص دویدن در نظر گرفته شده است. زمین های ورزشی ، بزرگترین استخر روباز مشهد با مساحت ۱۲۵۰ مترمربع ، زمین چمن فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس ، و زمین اسکیت از امکانات ورزشی موجود در پارک است. همچنین باغ رز قسمتی سرپوشیده برای ورزش بانوان است. پیشنهاد می‌کنیم در تور مشهد خود بین ۱ تا ۵ ساعت را برای این پارک اختصاص دهید.

اولین شهربازی مشهد

شهربازی پارک ملت مشهد

همانطور که اشاره کردیم اولین شهربازی مشهد در پارک ملت راه اندازی شده است. اولین چیزی که در این شهربازی توجه شما را جلب می‌کند چرخ و فلک بزرگ این پارک است. این چرخ و فلک (فانفار) در سال ۸۴ راه اندازی شد و با حدود ۸۰ متر ارتفاع و ۲۵۰ تن وزن بزرگترین در خاورمیانه و ۱۸ ام در دنیاست. در این سال ها شهربازی توسعه داده شده است و دستگاه ها و امکانات زیادب به آن اضافه شده است.

بازی های بزرگسال در شهربازی ملت مشهد

تفریحات مخصوص بزرگسالان در شهربازی پارک ملت مشهد

تفریحات و بازی های بزرگسالان در شهربازی پارک ملت مشهد

در مجموعه بازی های شهربازی ملت مشهد تعدادی هیجان بیشتری دارند و شاید برای گروه سنی کودکان و کهنسالان مناسب نباشد. ولی اگر بدتان نمی‌آید که کمی هیجان را در سفر تجربه کنید این دستگاه ها به شما توصیه می‌شود. در بالا عکس بازی های شهربازی ملت که برای بزرگسالان توصیه می‌شود. را مشاهده می‌کنید. در ادامه توضیحات کامل این دستگاه ها را می‌خوانید.

 1. اسکای فلایر ( دستگاه پرواز در آسمان )
 2. اسکیت ( ریل U شکل )
 3. آکروجت فضایی
 4. تاب چرخان جیرو سویینگ
 5. ترن هوایی
 6. تاپ اسپین
 7. سورتمه
 8. چرخ و فلک فانفار
 9. صندلی فضایی
 10. کشتی دوبل
 11. ماشین برقی
 12. گردباد

 

وسائل بازی کودکان در شهربازی پارک ملت مشهد

تفریحات مخصوص گروه سنی کودکان در شهربازی پارک ملت مشهد

تفریحات و بازی های کودکان در شهربازی پارک ملت مشهد

اگر شما در سفرتان به مشهد کودک همراهتان هست توصیه می‌کنیم حوصله به خرج دهید و با کودکان خود به شهربازی بروید. هم لذت سفر را برای آنها بیشتر می‌کنید هم خودتان از یکنواختی خارج می‌شوید. عکس هایی که در بالا مشاهده می‌کنید دستگاه هایی است که مناسب برای کودکان است. بی شک وقتی کودکان شما شاد باشند انرژی مثبت را به شما منتقل می‌کنند و لحظات خوشی را در سفر تجربه خواهید کرد.

 1. آفتاب مهتاب
 2. تاب کودک
 3. جامپینگ
 4. دنیای حیوانات
 5. شاتل باس
 6. قطار کودک
 7. کشتی صبا
 8. ماشین یوفو
 9. مری گوراند
 10. موتور کراس
 11. هلی کوپتر
 12. هلی کوپتر کودک

علاوه بر این فضاهایی برای بازی کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

امکانات این فضاها برای کودکان :

ترامپولین ۸ تخت / یوربانجی ۴ تخت / قلعه بادی کودک / استخر توپ کودکان  / فضای نگهداری از کودکان و خردسالان / اسکوتر و ماشین شارژی

امکانات برای نوجوانان :

قلعه بادی  / کلبه وحشت / پرش ارتفاع / بارفیکس / پنالتی / نردبان معلق / سینما ۷ بعدی

تفریحات مناسب خانواده

اگر به صورت خانوادگی سفر کرده اید احتمالا پدر مادر یا بستگان سن بالا همراهتان هستند. دستگاه های کم هیجان تر شهر بازی ملت فرصت خوبی است که همه اعضای خانواده در کنار هم تفریح کنند. از بین دستگاه های موجود چرخ و فلک مشهد (فانفار)، کشتی صبا و ماشین برقی مناسب خانواده است.

عکس مناظر زیبایی از پارک ملت مشهد که در زمستان و پاییز با آن مواجه می‌شوید.

منظره بهار پارک ملت مشهد منظره پاییز پارک ملت مشهد

غرفه های خوراکی و کافی شاپ

قیمت بلیط ها و هزینه ورودی شهر بازی پارک ملت مشهد

قبل از هر چیز حواستان باشد که ساعت کاری شهربازی در روزهای شنبه تا ۴ شنبه ۱۴ تا  ۲۳ است و در روز های ۵ شنبه و جمعه ۱۱ تا ۲۳ است.

آدرس و موقعیت مکانی شهربازی پارک ملت مشهد

پارک در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد. اسم رایج این میدان در میان مردم مشهد فلکه پارک است. اگر از بلوار وکیل آباد به بلوار امامت وارد شوید درب ورودی پارک را روبروی امامت ۸ خواهید دید. در همان نزدیکی ایستگاه اتوبوس هم هست که می‌توانید از اتوبوس برای رسیدن به آنجا استفاده کنید. اما اگر قصد دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید توصیه ما به شما مترو مشهد است. ایستگاه پارک مترو بهترین گزینه برای شماست.

فاصله تا اماکن مهم