کیش یا قشم؟کدام ارزان تر؟کدام لوکس تر؟کدام دیدنی تر؟

کیش یا قشم؟ کدام ارزان تر ؟ کدام لوکس تر؟ کدام دیدنی تر؟

دلیل اول : قیمت مناسب‌تر که دلیل اصلی‌تر آن بخاطر تعداد و تنوع پروازی زیاد و نیز هتل‌ها می باشد. مسیر کیش به نسبت قشم روزانه تعداد خیلی بیشتری پرواز با ایرلاین‌های مختلف دارد که به همین جهت می‌تواند یک دلیل قوی در کاهش قیمت تور کیش به نسبت تور قشم داشته باشد. همچنین تعداد بالاتر هتل در جزیره‌ی زیبای کیش نسبت به جزیره قشم با نرخ‌های متفاوت و متنوع نیز دلیل محکمی در کاهش قیمت تور کیش می‌گذارد.

دلیل دوم : به نسبت بقیه جزایر خلیج فارس، کیش جزیره‌ای مدرن‌تر می‌باشد که امکانات نسبتا مناسب‌تری نسبت به جزیره قشم دارد. در این جزیره دسترسی به مراکز خرید و تفریحی به دلیل وسعت کمتر آن نسبت به جزیره قشم راحت‌تر و همچنین حمل و نقل درون جزیره‌ای آن آسان‌تر است.

جزیره کیش برای گردشگری هم مقصد گردشگری مناسب‌تری از قشم می‌باشد. جزیره کیش مناطق گردشگری و تفریحی و مراکز خرید بیشتر و بروزتری درمقایسه با جزیره کهن قشم دارد. البته قدمت جزیره قشم بسیار بیشتر است و دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان و باستانی زیادی می‌باشد که باعث شده قشم را در جهان به عنوان نخستین ژئو پارک خاورمیانه بشناسند که شامل تشکیلات زمین شناختی منحصر به فرد و مناطق بومگردی فراوان می باشد ک.ه از جمله آن‌ها می‌توان به دره ستارگان، جزیره ناز، تنگه چاهکوه، جنگل حرا، غار خربس، دره سکوت و… اشاره کرد

‌لارم به ذکر است که تور قشم همیشه مسافران و گردشگران خاص خود را به دلیل جاذبه‌های گردشگری طبیعی منحصر بفرد و گشت‌های متعدد و نیز ساحل های بسیار متنوع نظیر ساحل صخره‌ای و ساحل جنگلی و ساحل ماسه‌ای و… را دارد و به دلیل گرمای هوا (به مانند جزیره کیش) گردشگران بیشتر در ایام خنک‌تر سال اقدام به رزرو تور قشم (و حتی تور کیش) می کنند.

موردی که مورد  تفاوت دو جزیره قشم و کیش است تنوع زیاد غذاهای ایرانی و فرنگی در رستوران‌های متعدد کیش به مانند بقیه شهرهای کشورمان است. درصورتی که در جزیره قشم بیشتر غذاهای محلی و سنتی جنوب و غذاهای خوشمزه دریایی برای مسافران تور قشم ارائه می‌گردد.

هتل‌های جزیره کیش از لحاظ درجه، کیفیت و تعداد ، بسیار متنوع‌، شیک‌ و مقرون به صرفه‌تر از هتل‌های جزیره کهن قشم می‌باشد.البته در قشم هم هتل های با کیفیت وجود دارند ولی به تعداد کمتر از جزیره کیش .

نتیجه کلی اینکه جزیره کیش کاملا توریستی و از نظر امکانات تفریحی، گردشگری، مراکز خرید و… پیشرفته و مدرن می باشد. ولی جزیره قشم دارای قدمت زیاد و از نظر طبیعی و باستان شناسی مد نظر قرار می‌گیرد. در پایان توصیه میشود که هر دو جزیره به نوبه‌ی خود ارزش دیدن و تجربه سفر را دارند.