بهترین مقصد سفر در ایام کرونا

بهترین مقصد سفر در ایام کرونا

پیش بینی شده ویروس کرونا حالا حالاها میهمان (مزاحم) ما خواهد بود و باید مثل اوایل همچنان بصورت کامل رعایت فاصله اجتماعی و تمامی موارد بهداشتی انجام شود.

به مرور زمان زندگی مردم به روال عادی برمی‌گردد با این تفاوت که نمی‌توان خیلی از کارهایی که سابقا براحتی انجام داده می‌شد را به همان راحتی انجام داد.

اکثر مشاغل پله پله پس از اقدام به بازگشایی، الان به روال قبل از کرونا برگشته‌اند. یکی از مشاغلی که فعلا بصورت تعطیل یا نیمه تعطیل هستند ، دفاتر یا آژانس‌های مسافرتی هستند که به دلیل توصیه به مردم به نرفتن مسافرت به جهت کمتر شدن شیوع کرونا فعالیت خاصی ندارند . .

به دلیل بسته بودن مرزها همچنان تورهای خارجی برگزار نمی‌شود، تورهای داخلی در مسیرهای پر تردد قبلی مانند : تور کیش، تور مشهد، تور قشم، تور شیراز و… بسیار کم مسافر شده است .

در مشهد مقدس، به سبب شیوع بسیار زیاد ویروس کرونا درب‌های صحن اصلی و ضریح حرم مطهر امام رضا (ع) بسته شده و عملا سفر به مشهد به حداقل ممکن خود رسیده تا جایی که درصد بالایی از هتل‌ها را به تعطیلی محض کشانده است ..

تور جزیره کهن قشم و شهر شیراز به دلیل گرمای هوا و نیز شیوع ویروس کرونا در حالتی مشابه به مشهد قرار دارند ..

بیشتر سفرهای داخلی به مقصد شمال کشور صورت می‌گیرد که آن هم از نظر بیماری بسیار پرخطر است و باعث انتقال احتمالی ویروس از مسافران به ساکنان بومی و بالعکس می‌شود ..

جزیره زیبای کیش اما به دلیل فرهنگ رعایت شدید بهداشت ساکنان و مسئولین جزیره و انتقال اجباری این فرهنگ به مسافران و گردشگران تور کیش، باعث شده آمار مبتلا به ویروس منحوس کرونا درحد پایین خود قرار گیرد یعنی به نوعی بیماری تحت کنترل قرار گرفته است ..

شمار زیادی از ساکنان و شاغلان جزیره بومی نبوده و به دلیل کار و شغل و درآمد به کيش رفته‌اند و خوب می‌دانند اگر در زمینه رعایت مسائل بهداشتی تعلل داشته باشند، به مرور باعث افزایش آمار ابتلا به ویروس (و در نتیجه افزایش آمار فوتی‌ها) خواهد شد که این امر باعث می‌شود شغل و کسب و کار و درآمد  خود را از دست بدهند (مثل بازه زمانی اسفند سال ۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال  ) ۹۹ که جزیره کیش کاملا به شکل تعطیل درآمد و سفر به کيش قدغن شد .

تمامی موارد ذکر شده و شاید موارد دیگر ، همگی دلایلی است که سبب شده سفر به کیش ( البته با رعایت بهداشت ) تقریبا کم خطرترین سفر ممکن بنظر برسد . همین باعث می شود مسافران با خیال راحت تور کیش خود را  رزرو کنند .