جنگل حرا قشم

قشم جزیره ای که به عجایب هفتگانه مشهور است. یکی از این شگفتیهای قشم جنگل های حرا است که طلای سبز قشم نیز لقب گرفته است. این جنگل از درختانی بین ۲ تا ۶ متر به اسم حرا پوشیده شده است. این درختان را ابوعلی سینا حرا نامیده است. این جنگل ها محافظت شده وسعتی نزدیک به ۲۲،۰۰۰ کیلومتر دارد. این جنگل هال محافظت شده ملی است و در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.برای اطلاع از قیمت بروز تور قشم با مشاوران پرواز ایرانیان تماس بگیرید.

موقعیت مکانی جنگل حرا قشم

جنگل حرا از شمال جزیره قشم تا بندر خمیر کشیده شده است.این جنگل ها در سواحل خلیج فارس و از سمت شرق نیز در ساحل دریای عمان با تراکم کمتر تا چابهار هم امتداد دارد. حدودا ۲،۴۰۰ هکتار آن در شمال غرب جزیره قشم قرار گرفته است.

چرا جنگل حرا جزء عجایب قشم است؟

 

جذابیت هایی که در جنگل حرا با آن مواجه می‌شوید.

قایق سواری در جنگل های حرا قشم هم می‌تواند هیجان انگیز و لذت بخش باشد. حرکات نمایشی در میان درختان می‌تواند ماجراجویی سفر شما را کامل کند. در هنگام قایق سواری در فصل زمستان پرنده های مهاجر مناظر جنگل را زیبا تر می‌کنند. پرندگانی مانند فلامینگو ، مرغ ماهی خوار و عقاب که بر روی درختان لانه ساخته اند.

 

چه زمانی به جنگل حرا سفر کنیم ؟

بهترین فصل برای سفر به قشم فصول سرد سال است. در زمستان قشم آب و هوای مناسب تری دارد و مسافران بیشتری را جذب خود می‌کند. از اوایا آذر تا اواخر اسفد ماه بهترین زمان از نظر آب و هوایی است. ساعت بازدید در تمام طول ۲۴ ساعت است ولی با غروب آفتاب قایق ها کمتر می‌شوند. هزینه قایق برای هر ساعت اقلا ۷۰ هزار تومن است و هزینه ای بابت بلیط ورودی چه برای بازدیدکنندگان خارجی و چه داخلی دریافت نمی‌شود.

درختان حرا در جنگ های قشم

پوشش گیاهی در جنگل‌ های حرا قشم

اکثر پوشش گیاهی این جنگل ها از درختان حرا تشکیل شده است.

 

طراحی با حنا در جنگل حرا