مسجد ایاصوفیه استانبول مشهورترین موزه ترکیه | Hagia Sophia Museum

معرفی موزه ایا صوفیه و جزئیاتی که در بازدید از این مسجد باید بدانید.

تعداد جاهای دیدنی استانبول زیاد است؛ مسجد ایا صوفیه مشهورترین نماد استانبول است که قدمتی نزدیک به ۱۵۰۰ساله دارد. نام های مختلفی برای این مکان به کار رفته است؛ حاجیا صوفیا اگیا صوفیا و ایا صوفیا که به معنی حکمت مقدس است.

چطور به مسجد ایاصوفیه برسیم ؟ آدرس موزه ایا صوفیه روی گوگل مپ

مسجد ایا صوفیه در کشور ترکیه شهر استانبول در نزدیکی کاخ توپکاپی ، در محله ی سلطان احمد است. برای مشاهده این موزه روی نقشه گوگل اینجا کلیک کنید.

 

قیمت بلیط ورودی و ساعت کاری مسجد ایاصوفیه استانبول

قیمت بلیط برای افراد بزرگسال ۶۰ لیر و برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان است؛ البته بازدید از حرم مسجد فقط برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. ساعت بازدید هم در تابستان از ۹ صبح تا ۷ بعداز ظهر و در زمستان از ۹ تا  ۷ بعد از ظهر است. ولی دقت کنید که بلیط بازدید فقط تا یک ساعت قبل از اتمام ساعت بازدید فروخته می‌شود.

یادتان باشد هر لباسی را در این موزه نپوشید.

از زمانی که مسجد ایاصوفیه به موزه تبدیل شده کسی پوشش بازدیدکنندگان را چک نمی‌کند. اما پوشاندن موها به طور کامل اجباریست. ترجیحا برای احترام به فرهنگ و سنت مردم ترکیه برای بازدید لباس مناسب بر تن داشته باشید. برای آقایان حداقل تی شرت و شلوار ( شلوارک نپوشید ) و برای خانم ها یقه لباس پوشیده باشد؛ شلوارک نپوشید و آستین لباستان بلند باشد.

قوانین عکاسی در مسجد ایاصوفیه، آیا می توان در مسجد ایاصوفیه عکاسی کرد ؟

موزه ی ایاصوفیه در استانبول با چه مصالحی ساخته شده است.

اماکن نزدیک به این موزه ایا صوفیه استانبول